Salihli Çocuk Kültür Sanat Merkezi kayıtları başladı

02 Ocak 2020, Perşembe
Salihli Çocuk Kültür Sanat Merkezi kayıtları başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Salihli'de açtığı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi'nde 2. dönem kurs kayıtları başladı. Matematikten İngilizceye, satrançtan kemana kadar bir çok branşta eğitim veren merkeze kayıtlar 25 Ocak'a kadar sürecek.

Eğitimde fırsat eşitliğinin oluşturulması, okul öncesi grupları ile çocukların ilgi alanları ve yeteneklerinin belirlenmesi, okulda işlenen temel ders konularının pekiştirilmesi ve çözüm yollarının öğretilmesi amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’de hayata geçirilen Çocuk Kültür ve Sanat Merkezinde 2. dönem kurs kayıtları 7 Ocak tarihinde başlıyor.

Çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlayan ve 4-12 yaş arasındaki çocuklara yönelik açılan kurslarda Türkçe, Matematik, İngilizce, Satranç, Bale ve Ritmik Jimnastik, Halk Oyunları, Mental Aritmetik, Resim, Gitar, Keman ve Okul Öncesi grupları olmak üzere birçok branşta, eğitim verilecek. Gümüşçayı Rekreasyon alanında bulunan Salihli Çocuk Kültür ve Sanat Merkezinden faydalanmak isteyen anne ve babalar çocuklarını 7 – 25 Ocak tarihleri arasında merkeze kayıt yaptırabilir.

Kayıt için anne, baba ve çocuk nüfus cüzdan fotokopisi ile çocuğa ait 1 adet vesikalık fotoğraf istendiği belirtildi.

Öte yandan 2.dönem kursların 3 Şubat tarihinde başlayıp, 21 Haziran’da son bulacağı öğrenildi.