Bisspor Bisiklet Kulübü Derneği kuruldu

02 Aralık 2019, Pazartesi
Bisspor Bisiklet Kulübü Derneği kuruldu

Salihli'de bisiklet kültürünün ve yaygınlaştırılması amacıyla Bisspor Bisiklet Kulübü Derneği kuruldu. Dernek üyeleri düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Salihli’de bisiklete gönül verenler bir araya gelerek, bu spora tutkulu olan insanları bir araya getirip, sporcu yetiştirmek amacıyla bisiklet tutkunlarını tek çatı altında toplamak adına büyük bir adım atıp Bisspor Bisiklet Spor Kulübü Derneği kuruldu.
Dernek kahvaltıda bir araya gelip, derneğin başkan ve yönetim kurulunu belirleyip, görev dağılımı yaptı. Gökhan Şanal Başkanlığı’ndaki Bisspor Bisiklet Kulübü Derneği’nde başkan yardımcılığına İsmail Hakkı Aslan, sayman Ali Kurtuluş, sekreter Selgin Uçar seçilirken, yönetim kurulunda ise Gül Çiftçi, Akın Girgin, Emre Gencer, Nurullah Akyıldız, Bahri Özel ve kemal Polat yer aldı.

Bisspor Bisiklet Kulübü Derneği’nin Salihli merkezli kurulduğunu belirten Dernek Başkanı Gökhan Şanal “Derneğimiz bisiklete ve bisiklet sporuna  gönül vermiş toplumun her kesiminden insanların bir araya gelerek  oluşturduğu ulusal bir kulüptür. Bu amaçla öncelikle ilçemizde ve süreç içerisinde ulusal yapılanmasını da tamamlayarak bisiklet kültürünün geliştirilmesi, yaygınlaştırılması bisiklete olan ilginin ve farkındalığının artırılması, ulaşımda bisiklet kullanımının özendirilmesi, bisiklet sporunun desteklenmesi ve gelişmesine katkı sağlamak, amacıyla, gezi, tur, festival, şenlik, yarış, eğitim, konferans, panel gibi etkinlikler düzenleyerek bölgemizde ve Türkiye’de bisiklet sporuna ve bisiklete olan ilgiyi artırmak amaçlı kurulmuştur” dedi.