Açın yolu, süslü kadınlar geliyor

19 Eylül 2019, Perşembe
Açın yolu, süslü kadınlar geliyor

Dünyanın birçok yerinde ve Türkiye'nin 120 şehrinde 22 Eylül Pazar Günü eş zamanlı olarak düzenlenecek Süslü Kadınlar Bisiklet Turu kapsamında, Salihlili kadınlar pedal çevirecek.

Her yıl Eylül ayında düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 22 Eylül Pazar günü saat 17.00'da Ramiz Turan Stadı önünden başlayacak. Pedal çevirecek kadınlar Salihli’nin caddelerindeki turunun ardından Özel Can Hastanesi önünde turu sonlandıracak.

“Sokaklar egzoz değil parfüm kokacak”

Bisiklet turunun Salihli ve Dünya’nın birçok yerinde eş zamanlı olarak yapılacağını belirten Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Salihli sorumlusu Selgin Uçar “Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” kapsamında vurgu yapmak amacıyla 22 Eylül günü kadınlarımız hem kendilerini, hem de bisikletlerini süsleyerek yaşadıkları kentin sokaklarında bisiklet kullanacaklar” dedi.

Bisikletin kent yaşamının bir parçası olduğunu belirten Uçar, "Kadın sokağa çıkarsa dünya değişir. Tura kayıt gerekmiyor, bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin" çağrısında bulundu.