Salihlililer, sağlıklı yaşam idmanı yapıyor

13 Eylül 2019, Cuma
Salihlililer, sağlıklı yaşam idmanı yapıyor

Salihli'nin gözde spor kompleksi Ali İhsan Karayiğit stadyumunda sabah yürüyüşlerinden sonra Ümit Akyol'un gözetiminde sabah sporları devam ediyor.

Kapıların sabah 06:00 da açıldığı spor kompleksinde sabah yürüyüşüne katılan Salihlililer gönüllü spor hocası Ümit Akyol tarafından 08:30 da topluca spor yapma imkanı buluyorlar.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR YAPIYORUZ

31 yıldır gönüllü olarak idman yaptırıyorum diyen Ümit Akyol, 30 dakikalık sabah yürüyüşü ve spor idmanlarının faydalarını şöyle sıraladı. “Sabah yapılan yürüyüşte tüm kaslar, eklemler ve kalbiniz kolaylıkla uyum sağlar ve sabahın taze havası sinirlerinizi yatıştırır, ayrıca sizi enerjik ve pozitif tutmaya büyük katkı sağlar” dedi.

Amaç olarak insanlara sporu sevdirmek, ömür boyu sağlıklı yaşam yürüyüşüne teşvik etmek, spor sahalarına çekmek için her sabah burada bu dersi veriyorum diyen Akyol, yüzlerce insan sabah yürüyüşü için stadyuma geliyor biz ne zaman idman hareketlerimize başlıyoruz onlarda gelip katılıyorlar. Bazı günler 50-60 kişiyi buluyoruz. Yaş grubumuz yok, genç yaşlı herkes katılabilir.

POZİTİF ENERJİ SAÇIYORUZ

Spor hareketlerimiz üç bölümden oluşuyor. Baştan bele kadar, belden ayaklara kadar ve sıçrama hareketleri. Bizde zorlama yok isteyen istediği zaman idmanı bırakabilir. Herkese spor yapmayı öneririm. Gelsinler sabah yürüyüşü yapsınlar, spor idmanlarına katılsınlar. 7 den 70 e spor yapmayı ihmal etmesinler çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diye konuştu.