Salihli Atlı Spor Kulübü kuruldu

09 Nisan 2018, Pazartesi
Salihli Atlı Spor Kulübü kuruldu

Atlı Spor ve Binicilik konusunda insanları bilgilendirmek, unutulmuş spor dallarını yaşatmak amacıyla Salihli Atlı Spor Kulübü Derneği, Murat Acar Başkanlığı'nda kuruldu.

Salihli’de atlı sporun korunmasına, gelişmesine, yayılmasına hizmet etmek, geleneksel at sevgisine ve binicilik sporlarına karşı ilgi ve bağlılığı yaygınlaştırmak için Murat Acar Başkanlığı’nda kurulan Atlı Spor Kulübü Derneği’nde kurucu üye olarak Serhan Koyuncuoğlu, Semih Yüksel, İbrahim Özenkan, Hasan Yalabık, Mehmet Doğan, Mehmet Koç, Necati Koç, Nihat Dolgun ve Semih Tan yer alıyor.

Kulüp olarak her hafta sonu kültür amaçlı olarak safari turları düzenlediklerini ifade eden Acar “Sosyal alanlarımızı ve kültürümüzü artırmak ve güçlü hale getirmek, kültürümüzün unutulmuş spor dallarını hep beraber güçlü hale getirip göstermek ve yaşatmak istiyoruz” dedi.

Atlı spora gönül verenleri derneğe üye olmaya davet eden Acar “Deneğe üye olmak için at sahibi olmasına gerek yok. Atı seven herkes derneğimize üye olabilir. Üye olmak isteyenler ise Salihli Kuki Pet Shop’a başvuru yapabilir” dedi.